S’do ta besoni cila këngëtare me famë botërore do të vijë në Tiranë për Natën e Bardhë....


Prej disa vitesh, festimi i Natës së Bardhë në kryeqytet është kthyer në një traditë të veçantë, që ka sjellë në Tiranë këngëtarë nga më të famshmit të skenës botërore.

Ashtu si vitet paraardhëse, edhe këtë vit Bashkia e Tiranës ka përgjedhur një tjetër emër prestigjioz, që e ka zbuluar së fundmi kryetari Erion Veliaj.Bëhet fjalë për këngëtaren Emeli Sande, e cila mbrëmjen e 29 nëntorit, do të performojë në sheshin Skënderbej. ‘E nisim nëntorin me një super lajm! Emeli Sandé vjen në Tiranë në datën #29Nëntorpër koncertin e madh të Nata e Bardhë në sheshin Skënderbej. Mos e humb një ditë-natë me koncerte, muzikë, art, surpriza dhe shumë argëtim.’-ka shkruar Veliaj në njoftimin në Facebook.
Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë ylli i hitit ‘Next to me’, e cila në një postim në rrjete sociale ka bërë të ditur se është tepër e ekzaltuar për koncertin që do të mbajë në Powered by Blogger.