“Si të quaj këtë dashuri”- Pajal gjeti dashurin e saj gjatë ditëve të saj të kolegjit… Ja jeta reale dhe kush është i dashuri i saj!


Deepali Pansare (Pajal) është një aktore indiane. Aktualisht luan rolin e Payal në Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon në STAR Plus.
Jeta dhe arsimi:
Ajo është nga Nasic. Ajo ishte një studente e  inxhinierisë së shkencave kompjuterike. Hobi i saj për të marrë pjesë në aktivitete kulturore solli rolet e saj të aktrimit. Më herët ajo përmendi që të bësh prej 9 deri në 5 pune në çdo zyrë nuk është kupa e saj çaj dmth nuk eshte gje e madhe.
Karriera:
Sipas hetimeve te Showblic.com ajo filloi karrierën e saj me ‘Hum Ladkiyaan’. Më vonë ajo ka bërë komedi në Dill Mill Gayye dhe një vajzë shumë e balancuar dhe e kuptuar Nandani e cila përpiqet të reformojë djalin e saj Abhishek Tiwari (Deepak Wadhwa) në Dhoondh Legi Manzil Humein. Ajo ka bërë edhe disa filma Marathi ku ajo ka luajtur rolin kryesor Domethënë ‘Most Wanted’, ‘Parivartan’, ‘Ek Duja Sathi’ dhe ‘Hello Gandhe Sir’.
Payal në Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon:
Roli i saj në serial
Pajal është motra e protagonistes kryesore te seriali, pra Kushit. Ajo eshte mbeshtetja e saj më e madhe dhe i ndihmon në cdo gjë. Roli i saj është shumë i dashur për shikuesit e serialit sepse luan një rol tepër të dashur dhe pozitiv. Ky rol asaj i solli shumë suksese dhe shumë dashuri percjolli tek fansat e saj.

 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...
Powered by Blogger.