"Si ta Quaj kete Dashuri" Pjesa ku Arnav i thote Khushit "Te Dua e Mallkuar" 222-223Ne pjesen ku arnav i shpreh kushit dashurin qe i thot te dua e mallkuar ne film ndodhet dhe gjyshja e arnavit dhe anxhelis ajo i shikon kur ato debatojn dhe i degjon pasi arnav i thot kushit kto ai mer makinen dhe largohet me shpejtesi duke menduar per kushin . Ndersa kushi mbetet e hutur nga fjalet e arnav dhe e lumtur nderkoh buzeqesh me embelsi kur kujton momenti qe arnav i tha te dua ajo futet brenda ne dhomen e tyre qe arnav e kishte zbukuruar per te kaluar nje nat te dy bashk ulet ne krevat dhe kujton arnavin. Ajo e pret qe ai te kthehet po arnav svjen ate e ze gjumi ne poltrone . Ajo zgjohet ne mengjes dhe sheh qe arnav sesht.Zbret posht dhe aty perballet me nenen anxhelin dhe gjyshen ato fillojn ti flasin kushit nderkoh aty ndodhet dhe pjal qe qan kur shikon sesi ato qertojn motren e tyre. Ne shtepi hapet dera dhe vjen halla e kushit ajo habitet nga gjyshja e arnavit per ato qe i thot per kushit. Halla Fillon te qertoj kushin .


Kushi mundohet ti shpjegoj por ajo se lejon . Halla e kushit merzitet shum dhe ngren doren te godase kushin po aty shfaqet arnav i cili i kap doren halles dhe nuk lejon qe ta godas. Ai e mbaron kushin nga gjyshja e tij qe nuk e don fare kushin per shkak se ajo esht e varfer dhe prej nenens se saj qe ka pas lidhje me baban e arnav. Ai thot te gjitheve qe do te martohet me kushin sepse e don ate dhe dasmen do ta kryej sipas ritualeve gje qe nuk ndodhi ne te paren . Kushi largohet me hallen e saj ku kjo e fundit morì vesh qe mbesa e saj ska asnje faj.


Arnav behet gati te Ike ne dhom po dera e shtepi hapet dhe esht kushi qe vjen drejt arnav sepse dicka don ti thot kete e shohin nena me anxhelin te cilat buzeqeshin dhe ikin gjithashtu dhe gjyshja qe i shikon gjith inat. Kushi i thot arnavit qe edhe ajo e don ai buzeqesh Ndersa kushi largohet e lumtur. Sham esht duke i shikuar nga telecamerat qe ka vendosur ne shpi gjith inat kto ndodhin ne episodet 222-223!

 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...

-Nqs ju deshironi te dini dhe permbedhjen e Serialit Nene behuni fans duke klikuar mbi shkrimin ---->
https://www.facebook.com/SerialiNene/
Powered by Blogger.