"Si ta Quaj Kete Dashuri?" Episodi 299 300 Khushi dhe arnav ja dalin te shpetojn nga Sham...


Kushi dhe arnav ja dalin te shpetojn nga sham i cili i pat rrembyr e kthehen ne shtepi . Aty ato perballem me te gjith familjes dhe sham i cili sillet sikur ska ndodhur gje. Familja i kerkon kushit dhe arnavit ti shpjegojn pse ndodhen ne kete gjendje . Ato fillojn te shpjegojn ate qe ka ndodhur dhe asnjeri sarrin ti besoj vesheve nga ato qe thuhen per shamin sidomos anxhelin. Sham mohon gjithcka duke ja ven fajin te gjith kushit. Nderkoh arnav esht duke e degjuar. Ne keto momentet kur sham fajson kushin nderhyn pajali qe tregon gjithcka qe din per shamin si dhe sakrificen e kushit qe ndenji e heshtur kur morì vesh qe sham ishte martuar me anxhelin.

Ajo gjithashtu pohon se kushi e beri per hir te anxhelis sepse ajo e don shum burrin e saj . Por sham vazhdon me akuzat e tij gje qe arnavin e acaron shum sepse ai tani e ka kuptuar qe kushi e don dhe asnjeher se ka genjyer. Kshuqe cdo gje qe thot sham per te esht e kot. Ai e kap ate nga krahet dhe e nxjerr jasht e perze nga shpija duke ditur dhe qe motra e tij do te shkaterohet. Ktu dhe mardhenia e pajalit dhe akash ftohet pak sepse ai thot qe pse sja ka then kto me perpara edhe kur ai ja ka ber kete pytje pjal e ka mohuar. Ndersa mardhenia e kushit dhe arnavit esht me è bukur sepse te dy Kan kuptuar qe sjetojn dot pa njeri tjetrin . Ato do te kalojn shum momente te bukura edhe pse kontrata e tyre perfundon e kushi kthehet tek prinderit . Por arnav qe tani sjeton dot pa kushin e viziton ate cdo dit dhe kalojn caste shum te bukura bashk edhe pse zenkat nuk i lejn ndonjeher.

 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...
Powered by Blogger.