"Seriali Nene" Te Merkuren do te ndiqni,pjesen ku Shule takon Turnen dhe i kujtohet nje moment i veshtire..
Neser do te ndiqni pjesen ku Shule takon Turnen dhe i kujtohet nje moment i veshtire..
Ja cfare i kujtohet Shule-s ndresa behet gati te takoj Turnen!
Teksa Shule kthehet ne shtepi ajo sheh te Bijen Turna qe po luan me letra me Xhengisin, ajo i afrohet afer Turnes dhe e sheh qe ka nje shenje ne qafe dhe e pyet ku je vrare Turna?..
Dhe Xhengis per te nderruar teme i thote Turnes "Hajde hidh letrat" 

-Ndresa Shule e pyet cfare i bere vajzes? Dhe Xhengis i pergjigjet: Asaj i ra te fiket dhe goditi qafe.
Ndresa Shule e habitur e pyet : I ra te fiket?!
-Xhengis i pergjigjet po i ra te fiket nje here... dhe e sheh me presjon Turnet duke e pyetur te ra te fiket apo jo?! dhe Turna leviz koken duke e pohuar..


-Shule mer te shkruaj nje leter drejtuar Teze Zehra...
-Por ne ate moment vjen Turna dhe i thote: Mami dua te shkoj ne Banje, dhe Turna drejtohet drejt banjos, per ne cast Turna ndalohet dhe i thot Shule-s "Mami me ndimo, me ndimo" dhe Shule shkon e mer ne krah Turnen dhe fute ne banje te dyja.

 Turna duke pare gjenjen jo te mire ne Banjo pa pritur Shule fillon te qaje, po ashtu dhe Turna fillon te qaje bashke me Mamane e saj! Shule e mer ne preher Turnen dhe e perqafon forte ndrekohe qe te dyja po qajne.


Pasi Turna ka dal nga rafti thote, Mami? dhe Shule i thote po Shpirti i Mamit? Meleku ka vdekur tashme ajo jeton ne Parajse i thote Turna, Meleku nuk egziston me ajo ka ikur ne Parajse..Ndresa Shule i pergjigjet, Meleku esht ketu. Ti je para meje, Meleku ja kthen duke i then emri im esht Turna! Une jetoj me Mamin tim dhe me keto fjal Turna drejtohet nga Zejnep. 

                                                      Biseda me Shule dhe Turna
Ndresa Shule vazhdon duke i then Turna nuk esht emri yt, emri yt esht Melek dhe ti je Vajza ime. Dhe un jam Nena jote. Shule i drejtohet Turnes duke i thene , Ti nuk e shkrove emrin tim ne ditar sepse harrove apo jo femija im? Thuaj qe harrove. Melek ti me do mua ti nuk e urren mamane tende apo jo bije?Dhe Turna i thote un as te urren por , as nuk te dua. Sepse ti nuk je Mamaja ime. Dhe me keto fjale Shule iken me lote ne sy!

Me pas i afrohet Zejnep dhe i thote, Shpirti im mund te qash tani, mund te qash zemer mos e mbaj brenda dhe Turna filloj te qaje me ze!


Zejnep del jashte per te folur me Shulen, dhe Shule i thote je e lumtur tani? Mendon se je me e mire se une... Cfare bera un ishte e gabuar po edhe cfare bere ti ishte e gabuar! Nese dua tani mund te te rraportoj ne Polici! Dhe Zejnep i pergjigjet, jam gati te me besh rraportim dhe per ta mbajtur denimin sepse sjam aspak e penduar per ate cfare kam bere deri tani, dhe Shule i thote pra ke shum besim ne vete?

Zejnep i thote une e di se cfare ke perjetuar ti me Turnen, ndoshta nuk bere asgje me qellim te keq!
Zejnep i thote nje shprehje "Thone se kur mamaja dhe femija u krijuan, ishin si nje lum ishin te perzier me uje te ngrohte dhe uje te ftohte".Disa mama ja shtyre drejt lumin dhe shkojne e mbyten ne te.Ka momente ce cdo Nene lodhet nga Femija, ndoshta cdo mama ka menduar nje here te godasi Femijen me nje shuplake, asnje nuk e di cfare kan perjetuar ata, megjithate ti e le femijen  pothuajse te vdekur, thote Zejnep kunder Shule-s,cfare ke perjetuar un smund ta kuptoj se cfare ke bere ti!

Kujtoj ate nate  ne Bandirma koha ishte shum e ftohte dhe ti e lidhe ne nje qese te plerash dhe e hodhe ate, nese nuk do ta kisha gjetur un ate aksidentalisht ,cfare mendon se do ti ndodhte ? Cfare mund te beje nje femije pa mbeshtjellen e Nenes? Nese Nena ndalon kujdesuri per ta femijet mund te vdesin...

Shule i thote nga e di ti? Nga e di ti? Ti nuk je as Mama.Mos u perpiq te me mesosh mua se si te jem Mama. Do te shkosh ta marresh Melekun  i thote Zejnep? Cfare ndodhi je e lodhur thote Shule te qenit Mama nuk esht aq e lete sa e mendove apo jo? Zejnep i thote un e dua ate, dhe cili esht problemi i pergjigjet Shule,Zejnep i afrohet dhe i thote por ti e ke sjell ne jet ate, ti i ke mesuar fajet e para,ti e ke mesuar te jet kaq e mire.

Nese ajo do te jet e lumtur me ty, un dua qe ajo te jetoj me ty, i thote Zejnep , nese ajo vazhdon te te kushtoj rendesi dhe nese ti do duash dhe ta mbosh un jam dakort.Gjeja e vetme qe un dua esht qe Melek te jet e lumtur.Ndresa Shule i pergjigjet, eshte vone...Meleku nuk me do mua.Zejnep thot nqs do mund te flas un me te.

Aktualisht ajo u hutua , por me kalimin e kohes mund te kete ndonje menyre.Kush je ti? i thote Shule
Meleku nuk me do ajo nuk me do me mua , per mua vdiq Meleku vdiq. Dhe me keto fjale Shule largohet dhe le te vetme Zejnepin duke i len edhe Turnen! Jo.Ajo nuk vdiq ajo esht Vajza ime, une jam Mamaja e saj! Thote Zejnep.

Me pas Aliu telefonon Zejnepin dhe i tregon qe fola me nje komshien e Shule-s dhe ajo me tregoi se si e rriti Turnen.Por Zejnep i thot Shule iku me ne fund u largu dhe na la te qete.

Shule vazhdon te pije dhe drejtohen per ne shtepine e Aliut por ai nuk eshte aty por Shule e telefonon dhe Aliu i thote se po vij, kur arrin Aliu e gjen Shule-n tek dera kryesore e pallatit duke fjetur jashte, dhe e zgjon ate dhe e fut ne shtepi per ta rehatuar pasi jashte po binte shi.
Nqs keni deshire ce te merni cdo dite permbledhjen e Serialit Nene ateher behuni Fans duke klikuar mbi shkrimin blu ----->  https://www.facebook.com/SerialiNene/


 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...
Powered by Blogger.