"Seriali Nene" Pershkrimi i Serialin per te gjith ata qe nuk e kan pare nga fillimi!

Pas disa kujtimesh qe i vijne ne koke Shule-s qe ka kaluar me Melek, perseri Melek nuk del nga rafti!
-Shule ngirhet dhe pyet Teten e Zejnep se ku esht tigani ajo i mer me nxitim dhe Melek hap raftin avash dhe del nga aty, Shule nxiton dhe shkon per ta perqafuar Melekun por dhe Melek e perqafon Mamane e saje!

Nderkohe shum kujtime i jep takimi Shule-s me Melek, nga ana tjeter Tezaj e Shule-s i tregon te gjitha Fotografite Gazetarit Aliut qe Shule ja kishte derguar kur ishin larguar me Melek!
-Shule pendohet per situatat jo te mira qe Melek ka kalur kur jetonin te tre bashke Xhengis Shule dhe Melek ai e keqtrajtone Meleku dhe e mbyllte ne raft! Situata u keqesua nga te bertiturat qe Xhengis bente kunder Melek por komshinjte telefonuan dhe Policine...Por Shule e shpetoi ate rradhe Xhengisin nga Policia dhe i tha se situata esht shum e qete!

Shule punonte si nje shitse ku aty shkon nje Komshie the i thote cfare Nene je ti qe nuk arrin te mbrosh femijen tend nga nje Burre qe e godet cdo dite, dhe zonja i kerkon ta largoje Xhengisin nga shtepia sepse ne fshatin e tyre nuk durohen keto gjera.... 

Pershkrim i shkurter:

Zejnep eshte nje fotografe qe shkon nje dite ne nje shkolle per te zevendesuar nje mesuese. Ajo ve re sjelljen e cuditshme te nje prej nxeneseve, Melekut, dhe kur e vezhgon me me detaje kete ceshtje zbulon se prinderit e Melekut e keqtrajtojne ate. Ajo e rremben Melekun dhe fillon te jetoje jeten me te si ta kishte vajzen e vet duke i vene nje emer te ri, Turna, derisa mamaja e Melekut e zbulon dhe vendos ta rimarre vajzen prej Zejnepit.

 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...
Powered by Blogger.