"Seriali Nene" Neser do te ndiqni,Zejnep arrin ne shtepine dhe....

Teska Zejnep arrin ne shtepi gjen, Nene e saj duke gatuar nje embelsire qe i ka kerkuar Gazme, dhe Zejnep fillon ta ndimoj ne gatim, gjat gatimit Zejpen i thote nenes se saj: - Une jam takuar me Gruan qe me braktisi!Duke qene se ajo sme tha asgje un nuk e vura re!Nena e Zejnep nderrom muhabet duke i thene , mund te ma japesh pak shurup nga dollapi?Pasi Zejnep i jep shurpin , nena saj e pyet ,fakti qe ti ke mar shtepi me qera ka lidhje me kete gje qe po me thua?Jo nuk ka lidhje i pergjigjet Zejnep.Duhet te ket qen gabim i thote nena Zejnepit, sepse ajo grua vdiq vite me pare...
Duru dhe Zejnep pergatisin Turnen per ne Shkolle,pasi arrijne ne shkolle Zejnep dhe Turna, Zejnepi i jep disa porosi qe Turna duhet ti zbatoje dhe ajo esht dakord per keto gjera, pasi mer te gjitha porosite ajo i jep puthje ne faqe Zejnepit.Gjendja shendetesore e Gazme-s duket me e mire pas kujdesit te perpikte qe Nena e vet beri ndaj saj.
Nena i thote se cdo nene esht shum e perkushtuar ndaj vajzes se saj kur ajo esht shtatzen, un e kuptoj gjendjen tende i thote, por ti ke nevoj te jesh me e kujdes'shme ndaj vetes tende duhet ta ndjesh beben tende sepse pasi kur te lindesh do ta ushqesh dhe do te lumturoshesh me te!"Teta ngathet" shkon te takoj Turnen ne shkolle, dhe e therret Turna e shikon dhe shkon direkt te perqafoj Teten pasi ajo e do shume.Turna fillon ti tregoj se si ishte dita saj e shkolles dhe i tregon per librat ku ajo ka vizatuar Zejnepin Teten dhe veten e saj!Dhe i tregon kur ajo ka shkruar emrin e "Tetes se ngathet" te gjith klasa kan qeshur me kete emer, por Tetes i behet shum qejfi kur sheh Turnen te Lumtur.Turna fton Teten per darke, por Teta i thote smund te vij pasi ti je e lodhur, dhe Zejnep esht ne pune.Dhe Teta i jep nje kek qe e ka pergatitur vetem per Turnen!Zejnep behet gati per punen e re, ndersa Zejnep ule ne karrigen e punes asaj i vijne mendime bisedat qe ajo ka ber me Teten, ku i thote "Isha vetem 5 vjece kur Nena ime me braktisi" ato dite nuk i mbaj mend mire , nuk e di akoma arsyen se pse me braktisi dhe as se kur kam lindur!I kujtohen dhe momentet kur shkuan me Turnen te vizitonin Teten dhe i uruan ditelindjen.Ne ate moment Teta telefonon Zejnepin por ajo nuk i pergjigjet!

Xhengis shkon te kerkoj pune per Shule-n ne nje "Pub" dhe punedhensi i thote Xhengisit per kete pune duhet eksperience , per kete nuk duhet te zbresesh nga qielli e te fillosh , dhe Xhengis i thote "Baba" ne e kemi eksperience qe ti deshiron, une kam qene ne kto pune kam punuar 7 vjete neper klube. Vetem 7 vjet ? i thote punedhensi, po i pergjigjet Xhengis.Gjate muhabetit Xhengis i permend nje emer punedhensit te cilin e acaron shum dhe i thote edhe ketu ke ardhrudh per te me prishur pune pak ke prishur pune atje!
Teta shkon ne shtepine e re qe Zejenpe mori me qera per te jetuar me Turnen, sapo futet ne shtepi i del Duru dhe Teta ngelet e habitur per momentin, ajo  i ka pergatitur pak ushqim Trunes dhe Zejnep, dhe i thot Durus , qe kur te vij Zejnep ti thoje qe doja te te takoja! Por Zejnep ka shkuar ne shkolle per te mare Turnen! Turna  i tregon Zejnepit qe Teta i kishte sjell Kek  ne shkolle, pasi arrijne ne shtepi Zejnep dhe Turna e gjejne tavolinen e ngrenies gati te mbushur me ushqim, dhe Zejnep i thote Durus nuk e dija qe kishe pergatitur ushqim . Jo jo  i thote Duru nuk pergatita un por e solli Zonja Gunul"Teta e ngathet"!Por Zejnep nevrikoset dhe i thote Turna ti do te hash ushqimin qe solla une!...


Nqs keni deshire te merni infon cdo dite behuni fans ----> Fb.com/SerialiNene


 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...
Powered by Blogger.