"Seriali Nene" Neser do te ndiqni Me pas Aliu telefonon Zejnepin dhe i tregon qe fola...


Me pas Aliu telefonon Zejnepin dhe i tregon qe fola me nje komshien e Shule-s dhe ajo me tregoi se si e rriti Turnen.Por Zejnep i thot Shule iku me ne fund u largu dhe na la te qete.
 

Ndersa Shule ka disa dite ce kalon neten ne shtepine e Gazetarit ajo i kerkon atij para per te ndertuar nje jete te re! Ai  e pyet jete te re?.. dhe Shule i pergjigjete: Po jete te re, pse me shikon si i cuditur?
Un 26 vjece jam mund te nderoj jeten time nga Fillimi.. Por Gazetari e pyet : Po Meleku?
Shule pergjigjet Une kisha nje Vajze me emrin Melek por ajo vdiq.

Gazetari kthehet pas disa oresh ne shtepi dhe i jep Parate qe Shule i kerkon ,ajo mer parate dhe vendos te largohet! Merti merzitet per mos Abortimin e femijes ce pret me Gazme-n dhe largohet nga shtepia i inatosur! Gazme fillon duke bertitur "Jam Budallaqe per fajin tim ndodhi kjo gje" Nena dhe Motra e saj alarmohen sepse degjojne te beriturat dhe vrapojne per ne dhome dhe shohin Gazme-n te gjakosur!
Zejnep shkon per te kerkuar pune , dhe i ofrohet nje pune si fotografi per vende turistike brenda dhe jasht shteti, dhe punedhenesi e pyet nqs e ka problem Zejnep qe te punoj ne kete lloj menyre?
-Zejnep thote se kam nje vajze te vogel, punedhenesi i thote a ke ndonje te aferm qe mund ta lesh vajze?

-Xhengis del nga burgu dhe drejtohet per ne shtepi aty takon shokun e vet dhe e pyet sa her ka ardhur Shule ne shtepi?
Dhe ai i thote qe kur ike ti ajo ska ardhur me. Pa pritur Shule telefonon shokun e Xhengis dhe i thote a je ne shtepi qe te vij te mar gjerat e mia? Kete bisede e degjon dhe Xhengis dhe i thote shokut qe ti thote Po Shules  te vij ne shtepi...
Nderkohe Zejnep largohet nga zyra e punes dhe i thone qe do te telefonojme ne ! Ne ate moment Zejnep telefonohet nga Aliu "Gazetari" dhe i thote Zejnep-it qe Shule do te largohet do te shkoj ne nje qytet i cili quhet Bodrum, Aliu po ashtu i thote Zejnep-it qe Shule dukej e vendosur te dilte nga jetet tuaja dhe tju ler te qete! Zejnep thote qe Shule ka mar nje vendim shum te mir per veten e saj!
-Gazetari e pyet Zejnep a esht cdo gje ne rregull dhe Zejnep  i thote pata nje intereviste pune shume te keqe.

Gazetari e pyet nqs je e interesuar per pune, dhe Zejnep pranon ne cast per punen qe  i sygjeron Aliu.
Zejnep drejtohet me nxitim ne zyren e punes dhe punedhenesi i thot se puna si vezhguese e Aeroplaneve nuk eshte edhe aq e lete dhe e pyet Zejnepin nqs esht e sigurt qe mund te filloj pune ne ate sektor?

Shule kthehet ne Shtepine e Xhengis aty gjen shokun e Xhengis , dhe ai i thote une po largohem, ti mer gjerat e tua pastaj mbylle deren, por Shule i thote prit dhe e pyet nqs mund te meret me shitjen e nje makine qe i kishte thene Xhengis pak kohe me pare?!
Ne momentin qe shoku i Xhengis largohet , Shule fillon te palose rrobat dhe ne ate moment del Xhengis dhe i thote , ku ke qene gjithe kto kohe?

-Zjenep shkon ne Dyqanin e "Tetes se Ngathet" ku i thote se neser do filloj pune, dhe Teta e uron.
Zejnep dhe Teta shkojne te shohin nje shtepi me qera per te jetuar,teksa shohin shtepine vendos qe tja bejne suprize Turnes. Dhe qeradhenesi i thote Zejnep qe kjo esht nje lagje e qete nqs do kesh ndonje problem ke dhe Rajonin e Policise ketu perballe, per momentin Teta dhe Zejnep shtangen dhe refuzojne te marin shtepine me qera duke dhe arsye te ndyshme, por zoteria i ofron nje shtepi tjeter.

Duru telefonon Zejnepin e tmerruar, Zejnep nuk e kupton ate se cfare po i thote dhe vendos te shkoj tek ish-famija e saj per te pare se cfare po ndodhe , dhe i kerkon Tetes te shkoj te mar Turnen tek Shkolla.

-Xhengis telefonon Aliun nga telefoni i Shule-s dhe fillon ti bej presjon duke i thene, nga e njeh ti gruan time sepse un do te te shkaterroj dhe do te te vras!

Gjendja e Gazmes duket me e qete kur Doktorri shkon ne shtepi dhe i jep mjekimin e duhur.

Xhengis ndalon ne rruge Aliun dhe i thote me mband mend mua? Aliu i thote jo me fal sme kujtohesh.. Xhengisi vazhdon biseden i nevrikosur duke i thene ke shkuar me gruan time, dhe Aliu i habitur i thote cfare po thua sepse un e takove vetem se ajo kerkonte dosjen e Melekut, dhe Xhengis thote cfare Dosje more sepse Melueku ka vdekur!

-Teta e ngathet mere Turnen nga Shkolla dhe shkojne ne Dyqan, teta e ngathet i thote Turnes do te te bej nje Sanduic, dhe Turna i thote , me mire te presim mamin teta sepse ajo zdo vonohet.
Dhe teta i thote Turnes qe mami shkoi te Teze Gazme dhe ajo vonohet atje.Turna  i thote tetes si thua sikur un te haj gjysmen e sanduicit tani dhe gjysmen tjeter kur te vij mami, dhe teta i thote ok mund ta hash! Nqs keni deshire ce te merni cdo dite permbledhjen e Serialit Nene ateher behuni Fans duke klikuar mbi shkrimin blu ----->  https://www.facebook.com/SerialiNene/


 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...
Powered by Blogger.