Nuk do ta besoni çfarë punonte 'Hazall' para se të bëhej aktore e famshme!!


E mori famën me rolin e "Hazall" në serialin "Fate të kryqëzuara" dhe sot është një nga aktoret më të dashura për publikun, sidomos nga të rinjtë. Pas përfundimit të "Fate të kryqëzuara", Alina Boz mori menjëherë oferta për të luajtur në filma të tjerë e aktualisht ka rol kryesor në serialin "Sevda'nin Bahçesi" (Kopështi i dashurisë)


Por aktrimi nuk është talenti i vetëm i Alinës pasi përpara se të bëhej pjesë e serialeve, ajo punonte violinçelëse! Së fundmi është postuar një foto e aktores 19-vjeçare duke i rënë violinçelës, talent të cilin Alina nuk e kishte zbuluar më parë. Burimi infos: Xing.al

 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...
Powered by Blogger.