Kjo është shenja e horoskopit që nuk do tju tradhëtojë kurrë..

Dashi

Personat që i përkasin shënjës së dashit, kanë tendencë për t’iu përkushtuar totalisht dikujt, edhe për muaj të tërë. Zakonisht, këta persona kanë një periudhë kohore vlerësimi për partnerin e tyre dhe kur ndodh që të ndërrojnë partner, e bëjnë pasi shuhet pasioni.Demi

Një person is henjës së Demit është aq besnik sa një qen i vjetër. Nëse i takoni, ka shumë mundësi që të qëndrojnë gjithmonë me ju...për aq kohë sa seksi është i mirë. Nëse jeta seksuale zbehet, ata ka shumë mundësi që të mashtrojnë pas shpinës tuaj.


Binjakët

Binjakët priren të jenë shumë besnikë dhe nuk i lënë partnerët, por ata kanë dëshirë për të provokuar xhelozinë tuaj. Në fakt, do t’iu troturojnë pasi flirtojnë sa më shumë të jetë e mundur. Mënyra e vetme si ta mbani një Binjak të interesuar përgjithmonë, është që ta bëni atë xheloz. Vetëm kështu ata do të qëndrojnë në këtë marrëdhënie përgjithmonë.


Gaforrja

Kjo shenjë pëlqen të angazhohet vetëm me një person dhe për një kohë të gjatë, Ata nuk pëlqejnë dyshimet dhe pasiguritë. Megjithatë vetë mund të jenë shumë xhelozë, kërkues dhe të pasigurtë; gjëra këto që e largojnë partnerin prej tyre. Rrallë duhet të shqetësoheni për pabesinë e kësaj shenje sepse i pëlqen të martohet vetëm një herë. Një gaforre është e juaja përgjithmonë.

Luani 


Luani është i kujdesshëm para se të bie në dashuri. Mund të duhen javë të tëra përpara se “gonxheja e tyre e dashurisë”” të çelë pasi shpesh iu pëlqen të jenë joshës. Pasi e ndjejnë veten të dashuruar, ata zakonisht bëhen të apasionuar dhe të përkushtuar, por vetëm për një vit ose pak më shumë.Virgjëresha 


Kjo shenjë kokëfortë është mjaft praktike, pëlqen lidhjet e shkurtra me pak seks. Në fakt personat e kësaj shenje janë me mendimin për të mos bërë seks deri pas martese. Shumë prej tyre kanë martesa të ftohta që zgjasin për shumë vite, sidomos nga femrat të cilat e bëjnë një sy qorr dhe një vesh shurdh për tradhëtitë e tyre.


Peshorja Kjo është një shenjë shumë e angazhuar dhe besnike, në shumicën e kohës. Ata priren të kenë marrëdhënie të gjatë sepse janë edhe shokë të mirë. Megjithatë, ata mund të “fiken” dhe “ndizen” lehtë pasi janë shumë të pasigurtë dhe kjo pasiguri dhe mosbesim i tyre shpesh i bën të tradhëtojnë. Një marrëdhënie me një Peshore do të zgjasë për aq kohë sa ju ta mbani atë interesante në dhomën e gjumit dhe jeni të gatshëm për t'i dhënë atij ose asaj një pjesë të madhe të vëmendjes.


Akrepi

Akrepi është një nga shenjat më besnike të zodiakut. Gjithashtu ata janë tërheqës dhe karizmatikë, ndaj partneri i njërit zakonisht është duke luftuar kundër të gjithë rivalëve. Kjo shkakton pasiguri në marrëdhënie dhe kjo pasiguri mund të bëjë që ldihja të zgjasë vetëm një ose dy vjet.


Shigjetari


Kjo është një shenjë e pavendosur . Ata mund të mërziten në një marrëdhënie të gjatë. Shigjetari ka shumë sexappeal ndaj do t’iu duhet që të duroni tradhëtitë e tyre, nëse doni të keni një marrëdhënie të gjatë me ta.

Bricjapi 

Kjo është një shenjë shumë tradicionale dhe preferon një martesë të tillë. Po ashtu dëshiron edhe të mos ketë seks para martese. Kjo shenjë është shumë besnike por edhe pret besnikëri absolute nga partneri me të cilin mendon një lidhje shumë të gjatë.


Ujori

Kjo është një shenjë e cila duket se e ka problem të qëndrojë vetëm me një person për më shumë se disa ditë. Variantet e ndryshme janë “erëzat e jetës” për ta. Ata mund të kenë një anagzhim intensiv me një person për një kohë dhe pastaj të humbasin interesin.


Peshqit 

Edhe kjo është një nga shenjat më besnike të zodiakut. Ata dëshirojnë të martohem për gjithë jetën. Peshqit mund të jenë të martuar edhe me një të dashur nga shkolla e mesme dhe dashuria e tyre të jetë e përjetshme.

Powered by Blogger.