Ja cilët janë 12 aktorët turq me origjinë shqiptare.(FOTO)

E teksa "gërmon" në jetën e tyre kanë dal fakte interesante, që shumë prej aktorëve turq janë dhe me origjinë shqiptare. INTV ju sjell një listë të disave prej tyre

Baris Arduc


Deniz Barut


Halit ErgencPelin Batu Candan Erçetin


Ertan Shabani


Kıvanç Tatlıtuğ
Engin Altan Düzyatan

Çifiti simpatik Tolgahan Sayisman Almeda Abazi

Yeşim SalkımPowered by Blogger.