“Si të quaj këtë dashuri”-Kushi u titullua gruaja e tretë më seksi aziatike.. Ja jeta reale e saj!Sanaya Irani është një model indian i kthyer në aktore. Roli i saj i parë ishte në shfaqjen e të rinjve indian Miley Jab Hum Tum. Ajo më pas u shfaq në Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon(Si te quaj kete dashuri), Chhanchhan dhe Rangrasiya.
Jeta personale
Irani kaloi shtatë vjet në një shkollë me konvikt në Ooty. Pas kësaj, ajo u diplomua nga Kolegji Sydenham dhe donte të ndjekte një diplomë MBA, por vendosi të bëhej një aktore. Irani njoftoi marrëdhënien e saj me bashkë-yllin e saj nga Miley Jab Hum Tum më 19 nëntor 2010, ditën e fundit të xhirimit. Në fillim të karrierës së saj, Irani nuk fliste rrjedhshëm në Hindi dhe foli për betejat e saj me gjuhën në disa raste.
Më 25 janar 2016, Irani u martua me të dashurin dhe bashkë-yllin e saj të gjatë nga serialja Miley Jab Hum Tum, aktori Mohit Sehgal në Goa.
Karierë
Televizion
Irani(Kushi)me bashkëshortin e saj dhe aktorin Mohit Sehgal.
Irani filloi karrierën e saj si një model. Ajo bëri debutimin e saj te aktrimit duke vepruar me një gur te gdhendur në filmin Yash Raj Films si Fahua si Mehbooba (2006). Roli i parë kryesor i Iranit ishte në emisionin STAR One të Miley Jab Hum Tum (2008-2010), si Gunjan. Pas kësaj, ajo portretizoi Khushi Kumari Gupta Singh Raizada, protagonist femra e Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon? (2011-2012).Shfaqja e karaktereve të Iranit në Miley Jab Hum Tum dhe Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon E bëri atë një nga aktoret më të njohura dhe më të admiruara të televizionit indian. Shfaqja, e cila transmetoi episodin e saj përfundimtar më 30 nëntor 2012.


Irani ka marrë tre çmime ‘Face of the Year’ dhe ishte e vetmja aktore televizive që do të përfshihej në dyzet gratë më të bukura të People Magazine (India). Ajo u titullua gruaja e tretë më seksi aziatike.
Në fillim të vitit 2013, Irani priti Ishq Wala Love përballë Karan Grover. Ajo pastaj luajti rolin e një vajze të gjallë dhe moderne në Chhan Chhan (2013). Shfaqja u bazua lirshëm në filmin Hindi Khubsoorat. Irani u shfaq në Rangrasiya (2014) si Parvati. Ajo përfundoi në shtator. Irani portretizoi rolin e Khushi Kumari Gupta Singh Raizada përsëri në serinë e saj të vazhdimësisë Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon? … Ek Jashan (2015) i cili përfundoi në dhjetor.
Televizioni dhe shfaqjet e tjera
Sipas hetimeve te Showblic.com Irani priti sezonin e dytë të Zara Nachke Dikha në STAR Plus me të dashurin Mohit Sehgal (2010). Irani u shfaq si një konkurrent në Welcome – Baazi Mehmaan-Nawaazi ki (2013), i organizuar nga Ram Kapoor. Aktorja u pa në Week One të shfaqjes së realitetit përballë Ragini Khanna, Nigar Khan dhe të tjerë. Ajo gjithashtu priti Zee TV për Ditën e Shën Valentinit të veçantë Ishq Wala Love me Karan Grover (2013). Ajo bëri një paraqitje në Birmingham të Londrës më 30 prill 2013 dhe në Leicester më 1 maj 2013 për t’u takuar dhe përshëndetur me tifozët ku u mirëprit nga një turmë e madhe. Në vitin 2017, Irani mori pjesë në shfaqjen valle Nach Baliye 8 me burrin e saj Mohit Sehgal.


Roli i saj ne serial “Si te quaj kete dashuri”
Irani eshte nje vajze e cila eshte tejet e thjesht dhe shume e dashur per familjen. Ajo mundohet te punoje shume dhe te perparoje ne jete, mirepo jeta dhe fati i saj do ta coje ate drejt nje rruge te pakthim. Ajo rruge eshte rruga e dashurise dhe urejtjes njekohesisht. Ajo beson shume ne dashuri mirepo djaloshi biznismen dhe joshes per vajza i cili quhet Arnav ,eshte nje egoist dhe shum i ashper me te tjeret. Kushi do arrije ta zbuse ate mirepo me shume veshtiresi. Te dy do kene takime te shpeshta pasi Kushi do punoje tek Arnav dhe ai do e maltretoje ate. Mirepo me vone ata do te fillojne te dashurohen pasi fati i tyre eshte me njeri tjetrin dhe i duhet kohe qe ta kuptojne kete. Motra e Arnav dhe Burri i saj mashtrues do jene nje penges e madhe per Arnavin dhe Kushin. Ata do martohen dhe pengesat ne jeten e tyre vazhdojne mirepo se bashku do i tejkalojne ato.

 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...
Powered by Blogger.