"Si ta Quaj kete Dashuri?" Pjesa per Neser me me shum Detaje...Halla therret Kushin qe ta ndjeke...

Halla therret Kushin qe ta ndjeke per te bere nje ritual tjeter.Kushi i thote Halles qe do vije pas pak dhe kur Halla largohet,Kushi shkon te Arnavi.Sham dyshon kur sheh Arnavin i cili po largohet diku dhe Kushin e cila po e ndjek.
Manorama kryen ritualet per te mirepritur nusen e re dhe Gjyshja fton Pajalin ne shtepi.Anxhali thote qe dhendri duhet te hyjn ne shtepi duke mbajtur nusen ne krah sipas tradites dhe te gjith qeshin.Pajal ndjen turp dhe Akash proteston por Daja insiston.Akash e kap Pajalin ne krah dhe te gjith i mirepresin.

Nk i uron dhe me pas pyet se kur do zhvillohet nje loj e cila esht si tradit te behet ne dasme dhe te gjith qeshin.Anxhali kthehet te kerkoje ndihmen e Arnavit por ai dhe Kushi mungojn.Gjyshja pyet se ku shkoi Arnav dhe Kushi.Arnav i thote gjyshes dhe Anxhalise se ju donit te me shihnit te martoehem,ja pra.Sham nxehet.Nk dhe Manorama habiten.Gjyshja i pyet se si e beren kete gje.Arnav esht gati te largohet por Gjyshja e ndalon.Halla kthehet dhe i bertet Kushit duke i thene qe na turperove. Arnav perpiqet te largohet por ndalohet nga Anxhali e cila e pyet perse u martu fshehurazi.Arnav me ne fund largohet ne dhomen e tij edhe pse Anxhali e therret.Gjyshja kthehet kundra Kushit.Ajo i thote qe Arnav nga natyra e tij vepron pa menduar por ti pse pranove?

Anxhali shprehet e zemeruar me Kushin.Kushi qan dhe nuk mund te pergjigjet.Gjyshja vazhdon duke qortuar Kushin dhe duke e pyetur nese din rendesine e Mangalsutres qe ka veshur.Kushit i kujtohet momenti kur Arnav i vendosi mangaldutren dhe ritualet qe kryen.Ajo gjithashtu rikujton paktin e marteses qe i tha Arnav:
" Tani je gruaja ime,por vec ne syte e te tjereve dhe vec per 6 muaj.Pasi te kalojn 6 muaj do jesh e lire.Por deri atehere do jetosh me mua,ne shtepine time,si gruaja ime.Mbaje mend kjo mangalsutra dhe kjo boja e kuqe eshte vetem per paktin.Un kurr nuk do te pranoj si basheshorten time dhe as nuk do te jap kurr kete status.

 Ju Lutemi Klikoni Reklamat Me Poshte!
Loading...
Powered by Blogger.